6 نکته ساده برای بالا بردن تعامل اینستاگرام

6 نکته ساده برای بالا بردن تعامل اینستاگرام

نویسنده: حسین صفرخانی

 

آیا می خواهید تعامل اینستاگرام خود را افزایش دهید؟ این راهنما به شما هر آنچه برای ارتقا سطح تعامل اینستاگرام خود و ایجاد روابط پایدار با فالورهای خود نیاز دارید را آموزش می دهد.

6 نکته ساده برای بالا بردن تعامل اینستاگرام 1
تعامل اینستاگرام

شما یاد می گیرد:

  • چرا تعامل اینستاگرام بسیار مهم است
  • چگونه نرخ تعامل یا engagement rate را محاسبه کنبم
  • استراتژی هایی برای تقویت تعامل اینستاگرام شما

D’Shawn Russell ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Southern Elegance Candle ، می گوید: “زمانی بود که همه چیز در اینستاگرام  راجع به تصاویر زیبا بود و این مدتهاست که گذشته است” اکنون محبوب ترین مارک ها با مشتریان خود درگیر می شوند. ” تعامل اینستاگرام تماماً ارتباط با مخاطب هدف شماست – بدون تعامل در اینستاگرام ، شما اساساً با یک اتاق خالی صحبت می کنید. مراقبت از میزان تعامل در اینستاگرام نه تنها به شما کمک می کند ببینید آیا تلاش های بازاریابی در شبکه های اجتماعی نتیجه خوبی دارد بلکه شما را به سمت ایجاد ارتباطات عمیق تر با دنبال کنندگان هدایت می کند. برای مشاغل کوچک ، این ارتباط می تواند تفاوت ایجاد کند.

تعامل اینستاگرام چیست؟

تعامل اینستاگرام به چند دلیل اصلی مهم است: 

اول ، تعامل به شما نشان می دهد که مردم چگونه به محتوای شما واکنش نشان می دهند. هرچه ارتباط مخاطبان شما با محتوای شما بیشتر باشد ، میزان جذابیت شما نیز بالاتر خواهد رفت.

این یک نشانه واضح است که استراتژی شما در بازار یابی شبکه های اجتماعی در حال نتیجه دادن است.

دوم، تعامل یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی الگوریتم اینستاگرام است. هنگامی که اینستاگرام محتوای خود را بارگذاری می کند ، هدف از الگوریتم نمایش پست هایی است که شما احتمالاً با آنها تعامل دارید ، بنابراین پست ها از حساب ها و موضوعاتی که مرتباً با آنها درگیر هستید، به احتمال زیاد در بالای پیج شما نشان داده می شوند.

به طور خلاصه: هرچه محتوای شما بیشتر درگیر شود ، احتمال دیده شدن توسط فالورهای شما بیشتر است.

چگونه نرخ تعامل ایسنتاگرام را محاسبه کنیم؟

اینستاگرام هر اقدامی را که مردم در مورد پست های شما ، IGTV ، Instagram Reels و Instagram Stories انجام می دهند ، بررسی می کند. معیارهای اینستاگرام که بر میزان تعامل شما تأثیر می گذارد شامل لایک ، نظرات ، اشتراک ها ، ذخیره ها ، کلیک روی وب سایت ، بازدید از پروفایل ، فالورها و پاسخ به استوری اینستلگرام است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مشاهده این معیارها به راهنمای تجزیه و تحلیل اینستاگرام ما مراجعه کنید.

آیا به دنبال فرمول نرخ تعامل اینستاگرام هستید؟ خوب ، این به روش اندازه گیری میزان تعامل بستگی دارد ، چه از طریق reach ، تعداد نمایش impressions ، تعداد کل فالورها ، بازدیدهای ویدیو و غیره می توانید می توانید فرمول نرخ تعامل اینستاگرام را بدست بیاورید.

در اینجا تجزیه و تحلیل دو فرمول تعامل اینستاگرام که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند را بررسی می کنیم:

  1. نرخ تعامل بر اساس تعداد فالورها

بگذارید بگوییم شما می خواهید نرخ تعامل اینستاگرام را برای یک پست شخصی اینستاگرام بر اساس فالورها محاسبه کنید. شما باید تعداد اقداماتی را که در پست را انجام شده است را بر تعداد فالورهای خود تقسیم کرده و در 100 ضرب کنید.اگر برای نوشتن فرمول مشکل دارید ، نگران نباشید ، فرمول در زیر نوشته شده است:

 

6 نکته ساده برای بالا بردن تعامل اینستاگرام 2
نرخ تعامل اینستاگرام
بنابراین اگر شما 1000 فالوور دارید و پست اینستاگرام شما 70 لایک ، 15 کامنت و 5 بار به اشتراک گداشته شده باشد ، نرخ تعامل شما 9٪ خواهد بود.
6 نکته ساده برای بالا بردن تعامل اینستاگرام 3
نرخ تعامل بر اساس تعداد فالورها

محاسبه نرخ تعامل اینستاگرام بر اساس فالوورهای شما ایده خوبی از احساس فالورهای شما نسبت به محتوا می دهد. با این حال این فرمول ،تعداد زیادی از فالورها که در واقع پست را دیده اند را در نظر نمی گیرد. برای محاسبه آن ، باید تعامل را براساس نمایش ها محاسبه کنید.

  2. نرخ تعامل اینستاگرام بر اساس نمایش ها (impressions)

برای محاسبه نرخ تعامل اینستاگرام خود براساس نمایش ها (impressions) ، از فرمول مشابه بالا استفاده می کنیم، اما تعداد فالورهای خود را با تعداد کل نمایش ها (impressions) جایگزین کنید. (این فرمولی است که ما در ژینا استفاده می کنیم.)
6 نکته ساده برای بالا بردن تعامل اینستاگرام 4
فرمول نرخ تعامل در اینستاگرام
ابزارهای متفرقه مانند تجزیه و تحلیل Buffer نیز این کار را برای شما انجام می دهند. در تصویر زیر نمونه ای از تجزیه و تحلیل توسط Buffer آورده شده است ، می توانید پست برتر ما را که 317 مورد جذب (لایک ، نظر و ذخیره) و 7،637 برداشت ایجاد شده مشاهده کنید ، بنابراین میزان تعامل 4.3٪ است.

 

6 نکته ساده برای بالا بردن تعامل اینستاگرام 5
تجزیه و تحلیل Buffer

چرا ما تصمیم می گیریم نرخ تعامل را براساس ایمپرشن اندازه گیری کنیم: هیچ فرمول درست یا اشتباهی برای استفاده در اینجا وجود ندارد. ما در اینجا در Buffer از فرمول میزان جذابیت مبتنی بر نمایش استفاده می کنیم زیرا به شما نشان می دهد، چه تعداد افراد براساس محتوای شما و بر اساس افرادی که واقعاً آن را دیده اند تعامل داشته اند ، نه تعداد افرادی که حساب شما را دنبال می کنند.

در مقاله بعد می خوانیم: نرخ تعامل خوب چه اندازه باید باشد

نویسنده: حسین صفرخانی

94 / 100

جولای 10, 2021 10:26 ب.ظ