مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا راهی برای رسیدن به زندگی بهتر است. جمعیت پایین کشور کانادا و نیاز به نیروی ماهر و متخصص باعث شده تا این کشور بالاترین نرخ مهاجر پذیری در دنیا را داشته باشد.

دانشگاه های معتبر در سطح جهانی، اقتصاد در حال رشد، سطح بالای رفاه اجتماعی و وجود فرهنگ های مختلف در کانادا، این کشور به یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجران از سراسر دنیا تبدیل کرده است.

مهاجرت به کانادا 1
مهاجرت به کانادا

سطح بالای اشتغال و نرخ پایین تورم یعنی به راحتی می توانید در کانادا کار کنید و نگران قیمت ها و هزینه های زندگی نباشید. به همین دلیل، کانادا کشوری فوق العاده برای کار و تجارت است. برای اطلاع بیشتر مقاله هزینه های زندگی در کانادا را از دست ندهید

زندگی و آموزش در بالاترین سطح جهانی، آرزوی افراد زیادی است، و این دقیقا یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب کانادا برای مهاجرت است.

علاوه بر این، به دلیل وجود مهاجرین از کشورهای مختلف، کانادا به یک کشور چند فرهنگی تبدیل شده و رفتار گرم و دوستانه با مهاجرین، کانادا را به مکانی ایده ال برای مهاجرت تبدیل کرده است.

آزادی بیان، فرصت های شغلی و آموزشی برابر برای همه و پایین بودن نرخ جرم و جنایت، کانادا را به مقصد شماره یک مهاجرین از سراسر دنیا تبدیل کرده است.

آیا زندگی و کار در کشور کانادا همه حسن است و کمال؟
اگر امنیت و ثبات اقتصادی، بی طرفی سیاسی، دسترسی به بهداشت مناسب و با کیفیت، کیفیت بالای آموزش، ثروتمند بودن این کشور به دلیل وجود منابع طبیعی، پایین بودن آمار جرم و جنایت برایتان مهم باشد، بله زندگی و کار در این کشور فوق العاده است.

اما در صورتی که سرمایی هستید، و فاصله زیاد کانادا از ایران برایتان مهم است، شاید بخواهید کشور دیگری را برای مهاجرت انتخاب کنید

راه های مهاجرت به کانادا

کشور کانادا برای جذب سرمایه های خارجی و تامین نیروی کار ماهر روش های مختلفی برای پذیرش مهاجرین دارد.

از مهاجرت کاری گرفته تا سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی، با توجه به هدف و شرایطی که دارید، امکان مهاجرت به کانادا برای شما وجود دارد. کانادا کشور ثروتمندی است و از نظر اقتصادی ثبات بالایی داشته و همچنان در حال رشد است.

از طرفی جمعیت این کشور با توجه وسعت خاک آن کم است. به همین دلیل، روش های مختلفی را برای جذب مهاجرین در نظر گرفته تا افراد مختلف با توانایی، مهارت، سرمایه و سایر موارد مورد نیاز کانادا به این کشور مهاجرت کنند.

این فرصتی بسیار ایده ال برای کسانی است که می خواهند با زندگی در یک کشور پیشرفته آینده بهتری داشته باشند. روش های مختلف مهاجرت به کانادا شامل موارد زیر است:

مهاجرت کاری به کانادا

اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید و مهارتی دارید که کشور کانادا به آن نیاز دارد، چرا از راه کار به این کشور مهاجرت نکنید؟

خوشبختانه برنامه های متنوعی مانند جاب آفر، اسکیل ترید، اسکیل ورکر و … برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد. بنابراین، افراد با شرایط مختلف می توانند با توجه به شرایط خود از طریق یکی از این روش ها به کانادا مهاجرت کنند.

به طور کلی، تفاوت این روش ها در نوع و سطح مهارت و پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای کانادایی است.
برای مثال در جاب آفر باید از طرف یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی داشته باشید و یا در اسکیل ورکر، مهارتی داشته باشید که کانادا به آن نیاز دارد.

کانادا به نیروی کار در زمنیه های مختلف نیاز دارد و مشاغل مورد نیاز کانادا، باعث شده تا افراد زیادی با تخصص ها و مهارت های مختلف به کانادا مهاجرت کنند.

علاوه بر این، هر استان برنامه ها و معیارهای مخصوص به خود را دارد. همانطور که در بالا به آن اشاره شد،  این موضوع یعنی در هر سطح از مهارت و تخصص که باشید، شانس این را دارید که در کانادا کار پیدا کنید.

سطح درآمد در کانادا در مقایسه با هزینه های زندگی بالاتر است. به همین دلیل، با کار و زندگی در این کشور سطح بالایی از رفاه را تجربه خواهید کرد.

یکی از ویژگی های مهاجرت به کانادا از طریق کار، امکان دریافت اقامت دائم این کشور است. به همین دلیل، مهاجرت کاری از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کاناداست.

در یک دسته بندی کلی، این روش مهاجرتی به دو دسته مهاجرت کاری فدرال و استانی تقسیم می شود. در مهاجرت کاری از طریق روش فدرال، فرد متقاضی باید از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام به ثبت درخواست کند.

هر چه میزان امتیاز متقاضی با توجه به ملاک هایی مانند سابقه کاری، مدرک تحصیلی، دانش زبانی و … بیشتر باید، شانس پذیرفته شدن او بیشتر می شود.

در روش مهاجرت استانی به کانادا، با توجه به توافق نامه ای که بین سازمان مهاجرت کانادا با هر یک از استان ها بسته شده است، این استان ها می توانند درخواست افراد متقاضی را به طور جداگانه برای استان خود بررسی کنند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت به کانادا 4
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلhttps://4zhina.com/61580/

مهاجرت تحصیلی به کانادا

بهترین گزینه برای افرادی که به زندگی در کانادا و تحصیل در بهترین مدارس، کالج ها و دانشگاه های دنیا علاقه دارند، مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

برای این کار روش های مختلفی از جمله Co op وجود دارد، که به کمک آن می توانید به کشور کانادا مهاجرت کرده و در آنجا تحصیل کنید.

تحصیل در کانادا نه تنها فرصتی برای دریافت اقامت دائم این کشور، بلکه راهی برای تحصیل در بهترین سطح آموزش است.

در هر مقطع تحصیلی که باشید، می توانید با گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. برای مثال، اگر می خواهید بلافاصله بعد از تحصیل وارد بازار کار شوید، بهتر است تحصیل در کالج های کانادا را انتخاب کنید.

کالج های کانادا، معمولا دوره هایی هستند که در آموزش مهارت در اولویت قرار دارد. به همین دلیل، می توانید بلافاصله بعد از پایان دوره کالج کار پیدا کنید. پس از چند سال کار و زندگی در آنجا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

اگر شرایط پذیرش از دانشگاه های کانادا را دارید، اما هزینه های دانشگاه زیاد است، می توانید از بورسیه تحصیلی استفاده کنید.

یکی از ملاک های اخذ ویزای تحصیلی کانادا، داشتن حداقل نمره 6 آیلتس است.

البته حتی اگر سطح زبان شما برای دانشگاه مورد نظرتان پایین باشد، می توانید در کلاس های زبان دانشگاه مورد نظرتان شرکت کرده و پس از دریافت سطح زبان مورد نظر در رشته ای که می خواهید تحصیل کنید.

به طور کلی سن، تمکن مالی، نمره زبان و مدت زمانی که از زمان اخذ آخرین مدرک دانشگاهی شما می گذرد در پذیرش درخواست شما برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل تاثیر می گذارد.

همانطور که در بالا اشاره شد، تحصیل در کانادا تنها به دانشگاه محدود نیست. از مقطع دبستان تا پست دکترا، امکان تحصیل در کانادا وجود دارد.

یشتر بخوانید: مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اگر سرمایه ای دارید و می خواهید در یک کشور امن و راحت از آن استفاده کنید، کشور کانادا یکی از بهترین گزینه هاست.

روش های مختلفی مثل خود اشتغالی، کارآفرینی، سرمایه گذاری استانی و خرید بیزینس برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد.

به همین دلیل، با توجه به میزان سرمایه و شرایطی که دارید می توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، یکی از بهترین روش ها برای کارآفرینان، مدیران و کلیه افرادی است که توانایی ایجاد شغل برای دیگران را دارند.

در هر زمینه ای که فعالیت می کنید، می توانید به همان فعالیت در کانادا ادامه دهید؛ اما با این تفاوت که بسیاری از مشکلات و مسائل اقتصادی و سایر مسائل بر روی شغل شما تاثیر نمی گذارد.

بنابراین، در یکی از کشورهای پیشرفته و امن آینده بهتری را برای خود و خانواده خواهید داشت.

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، حداقل باید مبلغ 1600 دلار کانادا سرمایه داشته باشید.

همانطور که در بالا اشاره شد، برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا روش های مختلفی وجود دارد و در نتیجه شرایط و میزان سرمایه مورد نیاز هم متفاوت است.

برای مثال، اگر قصد سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت را دارید باید از اداره فدرال کانادا مجوز بگیرید. حتی افرادی که شرکت انحصاری ثبت می کنند، به عنوان یک فرد خارجی زیر نظر دولت هستند.

نمونه دیگر، سرمایه گذاری استانی در کاناداست که با توجه به نوع استان شرایط آن کمی متفاوت است.
برای نمونه، برای سرمایه گذاری در کبک محدودیت سنی وجود ندارد و نیازی به دریافت مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه نیز ندارید.

در جزیره پرنس ادوارد، کسب و کاری که یک سرمایه گذار خارجی راه اندازی می کند باید با مهارت و تجربه او مرتبط باشد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از راه سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از راه استارتاپ

کانادا افراد نوآوری که توانایی ایجاد شغل در کانادا را داشته باشند با آغوش باز می پذیرد. ویزای استارت اپ دقیقا برای همین افراد طراحی شده است.

در صورتی که ایده جدیدی دارید که یکی از سازمان های مربوط به استارتاپ در کانادا آن را تایید کند، به اندازه کافی به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته و تمکن مالی هم داشته باشید، ویزای استارت اپ یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کانادا است.

یکی از ویژگی های مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، امکان دریافت اقامت دائم است. این اقامت برای فرد متقاضی و خانواده او صادر می شود.

اما برای دریافت اقامت دائم، ابتدا باید در مدت زمان مشخصی، ثابت کنید که کسب و کار موفقی دارید. به طور کلی، طرح Start Up شما باید ابتکاری باید، برای کانادایی ها شغل ایجاد کند و بتواند در مقیاس جهانی رقابت کند.

برای راه اندازی یک استارتاپ در کانادا به سرمایه ای بین 75 تا 200 هزار دلار نیاز دارید. این سرمایه با توجه به نوع سازمانی که از طرح شما پشتیبانی می کند، متغییر است.

دو شرط اصلی برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد. این دو اصل عبارتند از: داشتن حمایت سرمایه گذار کانادایی و داشتن یک برنامه تجاری مبتکرانه.

برای دریافت حمایت از یک سرمایه گذار کانادایی، این موضوع را باید در نظر داشته باشید که هر سازمان شرایط و قوانین خود را برای تایید ایده های استارتاپی دارد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از راه استارتاپ

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری (ورود سریع)

کشور کانادا سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) را با هدف جذب افراد ماهر و با استعداد از سال 2015 ایجاد کرده است. اکسپرس اینتری چیست؟ اکسپرس اینتری یک سیستم امتیاز دهی و رتبه بندی است.

هر متقاضی شانس این را دارد که در یکی از چهار برنامه:

  • نیروی کار متخصص فدرال یا اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Class)،
  • برنامه نیروی متخصص فنی فدرال یا اسکیل ترید (Federal Skilled Trades Program)،
  • برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)
  • و برنامه مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee Programs (PNP پذیرفته شود.

بنابراین هر چه امتیاز بالاتری داشته باشید، در محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری شانس بیشتری برای انتخاب شدن خواهید داشت.

به طور کلی، در سیستم اکسپرس اینتری کانادا قدم اول این است که حداقل شرایط مورد نیاز برای این سیستم را داشته باشید. مرحله بعدی، ساخت پروفایل اکسپرس اینتری است.

مرحله سوم، دریافت دعوتنامه یا همان ITA است. این دعوتنامه برای فرد متقاضی ارسال شده و از او خواست می شود تا برای اخذ ویزا اقدام کند. مرحله پایانی در سیستم اکسپرس اینتری، درخواست اقامت کاناداست.

بعد از دریافت دعوتنامه، فرد متقاضی 90 روز فرصت دارد تا برای درخواست اقامت دائم اقدام کند.

مدارکی که برای ویزای اکسپرس اینتری نیاز دارید شامل پاسپورت معتبر، مدرک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی، مدارک شخصی مثل شناسنامه، مدارک معتبر سوابق کاری و … است.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

پرستار خانگی یکی از مشاغلی است که از طریق آن، می توانید بدون نیاز به سرمایه و تنها با داشتن مدرک به کانادا مهاجرت کنید.

امکان اخذ اقامت دائم و پس از آن دریافت شهروندی کانادا یکی از ویژگی های عالی این روش مهاجرت کاری به کاناداست.

اگر به پرستاری از کودکان، سالمندان و معلولین علاقه دارید و شغل فعلی شما در همین زمینه است، مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی بهترین گزینه برای شماست.

برای مهاجرت به کانادا، از این طریق با مدرک شما معادل با سطح آموزش متوسطه در کانادا باشد.

علاوه بر این، باید دوره های لازم را در این زمینه و در مراکز مهارتی معتبر بگذرانید. فرد متقاضی باید حداقل یک سال تجربه کار به صورت تمام وقت را داشته باشد.

این تجربه کاری باید طی 3 سال قبل از ثبت تقاضا برای دریافت ویزا از طریق پرستار خانگی باشد.در مورد زبان نیز باید توانایی صحبت کردن، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشید.

یکی از ویژگی های عالی این روش به امکان همراهی تمامی اعضای خانواده با فرد متقاضی است.

به عبارت ساده تر، در صورت پذیرفته شدن تقاضای شما می توانید کلیه اعضای خانواده را نیز با خود همراه ببرید.

فرزندان فرد متقاضی می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا تحصیل کنند. علاوه بر این، امکان تحصیل برای فرد متقاضی نیز به صورت پاره وقت وجود دارد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

مهاجرت به کانادا 9
مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

پناهندگی به جز در موارد استثنایی، هرگز روش مناسبی نبوده و هیچ یک از وکلا و متخصصین مهاجرتی این روش را توصیه نمی کنند.

از سختی های روش های غیر قانونی ورود به کانادا گرفته تا مدت زمانی که طول می کشد تا پرونده درخواست شما بررسی شود، در مقایسه با روش های موجود و قانونی آخرین گزینه است.

روش های مهاجرت به کانادا آنقدر متنوع است که تقریبا هر فرد با هر شرایطی که داشته باشد، می تواند از روش های قانونی برای مهاجرت به این کشور استفاده کند.

پناهندگی آخرین گزینه برای مهاجرت به کاناداست. بنابراین، اگر جزء موارد استثنایی نیستید، چرا اول روش های قانونی و راحت تر را برای مهاجرت امتحان نکنید!؟

مهاجرت به کانادا 10
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، یکی از ساده ترین روش های مهاجرت است. فردی که با او ازدواج می کنید، حتما باید شهروند کانادا باشد.

علاوه بر این، باید به سن قانونی 18 سال نیز رسیده و استطاعت مالی نیز داشته باشد و بتواند حداقل به مدت سه سال هزینه های خود و همسرش را تامین کند.

لازم به ذکر است که ازدواج با یک شهروند کانادایی به شما تابعیت نمی دهد.

اگر می خواهید شهروند کانادا شوید، باید شرایط ویژه آن را داشته باشید. این شرایط شامل حداقل 1095 روز حضور در کانادا و گذشت 5 سال از تاریخ درخواست آن گذشته باشد.

موضوع دیگری که در مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج وجود دارد، این است که ازدواج شما باید واقعی باشد.

در صورتی که برای دولت کانادا مشخص شود که ازدواج شما غیر واقعی بوده و صرفا برای دریافت ویزای کانادا این کار را انجام داده اید، بلافاصله از کانادا اخراج خواهید شد.

مهاجرت به کانادا 11

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر در حوزه فرهنگ، هنر و ورزش فعالیت می کنید و به زندگی و کار در کانادا هم علاقه دارید می توانید از طریق برنامه خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کنید.

برنامه خود اشتغالی کانادا یا Self-Employment Program سیستم ارزیابی مخصوص به خود را دارد.

به طور کلی، عواملی مثل میزان مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی، میزان تحصیلات، سابقه کار و سن بر ارزیابی فرد متقاضی مهاجرت از طریق خود اشتغالی تاثیر می گذارد.

برای پذیرش تقاضای مهاجرت باید حداقل امتیاز تعیین شده را داشته باشید، که این امتیاز حداقل 35 و حداکثر 100 در نظر گرفته شده است.

چه مشاغلی می توانند برای دریافت ویزای خوداشتغالی اقدام کنند؟ همانطور که در بالا اشاره شد، افراد فعال در حوزه های فرهنگی، هنری و ورزشی می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند.

بنابراین، از مشاغلی مانند متصدیان بایگانی مدارک، متخصصان ترجمه و نویسندگی، خبرنگاران، کارگردانان، بازیگران، عکاسان، ورزشکاران، مربیان و … می توانند برای دریافت این ویزای خود اشتغالی اقدام کنند.

برای دریافت این نوع ویزا، علاوه بر اینکه شغل شما باید مرتبط با زمینه های گفته شده باشد، باید به لحاظ مالی نیز توانایی پرداخت هزینه زندگی در کانادا را حداقل برای شش ماه داشته باشید.

این موضوع یکی از ملاک های پذیرش فرد متقاضی برای دریافت ویزای خود اشتغالی است و باید مبلغی که به شما اعلام می شود را در حساب بانکی خود در کانادا داشته باشید.

دریافت اقامت دائم کانادا توسط تولد فرزند

کانادا جز کشورهایی است که به هر نوزادی که در این کشور به دنیا بیاید، تابعیت بی قید و شرط می دهد.

بنابراین، نوزاد به دنیا آمده به عنوان یک شهروند کانادایی محسوب شده و حقوق او ارتباطی با نوع ملیت و اقامت والدینش ندارد.

موضوعی که باید به آن توجه کنید، این مسئله است که والدین کودکی که در کانادا به دنیا آمده هیچ مزیتی برای دریافت تابعیت کانادا نخواهند داشت.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق تولد فرزند، زمانی برای والدین امکان پذیر است که آن فرزند به 18 سالگی رسیده و بعد از اقامت در کانادا و در صورت داشتن شرایط لازم اسپانسر والدین خود شود.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

اخذ ویزای کانادا با وکیل مهاجرتی

بعد از اینکه در مورد انتخاب روش مناسب برای مهاجرت به کانادا تصمیم گرفتید، آیا از قوانین و مقررات کانادا و طی کردن مراحل قانونی و نحوه اخذ ویزای کانادا هم اطلاعات کامل دارید؟ مسلما اینطور نیست.

این کار فقط کار یک وکیل مهاجرت است. مشورت با وکلای مهاجرتی باعث می شود تا به اشتباه شانس خود برای مهاجرت به کانادا را از دست ندهید.

گاهی اوقات حتی اشتباه پر کردن یک فرم به ظاهر ساده، باعث طولانی تر شدن رسیدگی به درخواست شما می شود.

این مورد حتی ممکن است باعث شود که تا 5 سال امکان درخواست مهاجرت به کانادا برای شما وجود نداشته باشد؛ چرا که اشتباه پر کردن اطلاعات از دید اداره مهاجرت کانادا ارائه اطلاعات غلط در نظر گرفته می شود.

از طرفی، بدون مشورت با یک وکیل مهاجرتی ممکن است روشی را انتخاب کنید که برای شما مناسب نیست؛ و این کار باعث شود تا به اشتباه مجبور به پرداخت هزینه های اضافی شوید.

این درحالی است که اگر از ابتدا با یک وکیل مشورت کرده بودید از روش مقرون به صرف تری می توانستید به کانادا مهاجرت کنید.

دریافت پاسپورت برای اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا 12
دریافت پاسپورت برای اقامت کانادا

دریافت پاسپورت برای اقامت کانادا

داشتن پاسپورت کانادا به معنی شهروندی این کشور است. برای شهروند شدن، ابتدا باید اقامت دائم کانادا را داشته باشید.

بنابراین، باید از روش هایی استفاده کنید که از همان ابتدا به شما اقامت دائم داده می شود؛ و یا اینکه امکان تبدیل نوع اقامت شما به اقامت دائم در آن نوع ویزا وجود داشته باشد.

با توجه به روش هایی مختلف مهاجرت به کانادا به طوری کلی 5 روش برای دریافت پاسپورت کانادا وجود دارد. با پاسپورت کانادا به راحتی می توانید به 150 کشور دنیا سفر کنید.

به طور کلی، برای دریافت پاسپورت کانادا می توانید از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج با شهروند کانادایی و یا تولد فرزند در خاک کانادا اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا 13

هزینه مهاجرت به کانادا

با توجه به نوع روشی که برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنید، هزینه های مهاجرت متفاوت است. برای مثال، اگر می خواهید از راه سرمایه گذاری به کانادا بروید به سرمایه مشخصی نیاز دارید.

با این حال، می توانید با توجه به نوع و سبک زندگی خود و استانی و محلی که برای زندگی انتخاب می کنید در مورد هزینه زندگی در کانادا به عددی تقریبی برسید.

در مورد هزینه پرونده مهاجرتی خود نیز باید علاوه بر نوع روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنید، هزینه های کلی مثل هزینه وکیل، سفارت، ترجمه مدارک، پاسپورت، آزمایش های مورد نیاز، تاییدیه تحصیلی و غیره را در نظر داشته باشید.

مهاجرت به کانادا 14

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت و اخذ اقامت کانادا، با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنید متفاوت است.

برای مثال، اگر می خواهید با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید، سطح زبان انگلیسی یا فرانسه شما با فردی که از راه سرمایه گذاری وارد کانادا می شود، یکی نیست.

فردی که می خواهد از طریق سرمایه گذاری وارد کانادا شود، با فردی که از روش اکسپرس اینتری استفاده می کند مسلما به پول بیشتری نیاز دارد.

خوشبختانه روش های متنوعی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به همین دلیل اول باید ببینید که چه روشی برای شما مناسب است.

مهاجرت به کانادا 15

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

یکی از برنامه های جذب مهاجرین متخصص و تحصیل کرده در کشور کانادا، سیستم اکسپرس اینتری است. این سیستم در واقع یک سیستم امتیازبندی است که بر اساس معیارهای مشخص شده در آن میزان امتیاز شما مشخص می شود.

هر چه امتیاز بیشتری کسب کنید، شانس شما برای پذیرفته شدن بیشتر می شود.

معیارهایی مانند، میزان تحصیلات، سن، تجربه کاری، داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی و میزان تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی، در امتیاز بندی اقامت کانادا تاثیر می گذارد.

حداکثر امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری 1200 امتیاز است. از این عدد 600 امتیاز به اطلاعات شخصی مربوط می شود، به این ترتیب که 460 تا 500 امتیاز آن به فرد متقاضی و 40 امتیاز دیگر به همراه او مربوط می شود.

600 امتیاز دیگر به افرادی داده می شود که دعوتنامه استانی داشته باشند. این امتیاز بندی در دو مرحله انجام می شود.

مرحله اول به صلاحیت فرد متقاضی و مربوط می شود و باید حداقل 67 تا 100 امتیاز داشته باشید تا اجازه ورود به مرحله دوم را کسب کنید. در مرحله دوم، حداقل باید 1200 امتیاز داشته باشید.

روشن است که هر چه میزان امتیاز شما بیشتر باشد، شانس دریافت دعوتنامه بیشتر می شود.

ویزای توریستی کانادا

آیا شما هم اهل سفر هستید و دوست دارید که کشورهای جدیدی را از نزدیک ببینید؟ اگر جواب شما بله است، پس حتما دوست دارید به کانادا هم سفر کنید.

کانادا برای افرادی که به سفر به این کشور علاقه دارند سه نوع ویزای توریستی در نظر گرفته است، که عبارتند از ویزای سینگل، مولتی و سوپر ویزا. طول مدت زمان ویزای سینگل شش ماه، سوپر ویزا کانادا 10 سال است.

ویزای مولتی ، با توجه به میزان اعتبار پاسپورت شما صادر می شود. لازم به ذکر است که ویزای توریستی کانادا، به معنای اقامت موقت یا هر نوع اقامت دیگر در کانادا نیست.

در زمان ورود به افسر مرزی در مورد هدف شما از سفر به کانادا سوال می پرسد، تا مطمئن باشد که هدفی جر سفر به این کشور ندارید.

همانطور که اشاره شد، مدت زمان اعتبار ویزای سینگل 6 ماه است. بعد از به اتمام رسیدن این مدت و خروج از کشور کانادا دیگر نمی توانید از آن برای ورود مجدد به این کشور استفاده کنید.

در مورد ویزای مولتی با توجه به اینکه به مدت اعتبار پاسپورت فرد متقضای بستگی دارد، برای ایرانیان این مدت 5 سال است. در این مدت 5 سال، هر زمان که بخواهید می توانید وارد کاناد شوید.

تنها محدودیتی که برای ان نوع ویزا وجود دارد، مدت زمان اقامت آن است. به این معنی که بعد از هر بار ورود به کشور کانادا، حداکثر 6 ماه می توانید در آنجا بمانید.

بعد از 6 ماه باید از کانادا خارج شد و مجددا وارد این کشور شوید. حتی می توانید چند ساعت خاک کانادا را ترک کرده و مجددا وارد شوید.

در صورتی که فرزند یا نوه شما، اقامت کانادا داشته باشد می توانید از سوپر ویزای کانادا استفاده کنید.

سوپر ویزای کانادا به طور خاص برای والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ مهاجرانی در نظر گرفته شده است که فرزند یا نوه آنها اقامت دائم کانادا را داشته باشند.

همانطور که اشاره شد، مدت زمان این نوع ویزا 10 سال است. فرد متقاضی با هر بار ورود به کشور کانادا می تواند 2 سال در کانادا بماند. بعد از آن باید از کانادا خارج شده و در صورت تمایل مجددا به کانادا وارد شود.

مهاجرت به کانادا

95 / 100

می 16, 2021 7:39 ب.ظ