هزینه های زندگی در کانادا و مقایسه آن با شهرهای 4 کشوربزرگ

هزینه زندگی در کانادا

اطلاع یافتن از هزینه زندگی در کانادا یکی از اصلی ترین بخش های مهاجرت است. چرا که فرد قبل از اقدام باید بداند که به چه مقدار پول نیاز دارد؟ چه مواردی را بایستی مورد ارزیابی قرار دهد؟

کانادا یکی از کشور هایی بوده که با وجود مساحت زیاد، دارای جمعیت کمی است و همین امر موجب شده تا سایر مردم جهان از جمله ایرانیان به فکر تغییر سبک زندگی، کار و تحصیل بیفتند.

هر چند مهاجرت، تصمیم ساده ای نیست و در هر شرایطی ذهن متقاضی را درگیر می کند.


لذا اگر قصد سفر یا مهاجرت به کانادا را دارید، باید حتما درباره هزینه های زندگی در این کشور زیبا و پهناور اطلاعات کافی داشته باشید.

کانادا بیشتر به دلیل فرصت های بیشمار کسب و کار و کیفیت زندگی مطلوب همیشه مورد توجه مهاجران و مسافران بوده، اما چند مورد است که باید قبل از ورود به این کشور بدانید و خودتان را برای آن آماده کنید.

تفاوت هزینه های زندگی در کانادا و سایر کشورهای جهان

زمانی که بحث هزینه ها و اداره امور مالی پیش می آید، باید به نرخ ارز نیز توجه کرد. به علاوه بایستی بدانید که بین پول رایج کانادا و کشوری مانند ایران تفاوت هایی وجود دارد.

همچنین نوع کارمزدی را که می توانید برای تبدیل پول خود پرداخت کنید نیز متغیر می باشد. متاسفانه اغلب بانک ها در جست و جوی یافتن راهی هستند که سود خود را افزایش دهند و ممکن است این به نفع فرد متقاضی نباشد.

بدون شک دانستن اینکه کدام استان ها یا شهرها برای زندگی مقرون به صرفه هستند، به شما در انتخاب محل اقامت کمک می کند.

استان های خاصی در کانادا وجود دارد که زندگی در آنها بسیار پر هزینه می باشد. به عنوان مثال تورنتو، هشتمین شهر گران در کانادا شناخته شده است.

در حالیکه بر اساس گزارش سایت Expatistan.com، ونکوور ششمین شهر دارای هزینه متوسط در کانادا در نظر گرفته شده است.

در انتهای دیگر این طیف، شهر کبک سومین شهر ارزان برای زندگی در این سرزمین و پس از آن مونترال و وینیپگ قرار می گیرند. اما هزینه های زندگی مجردی و متاهلی متفاوت است.

علاوه بر این، نمودار زیر در خصوص هزینه های زندگی در کانادا و مقایسه آن با شهرهای چهار کشور بزرگ می باشد. از شما می خواهیم به آن توجه کنید.

آشنایی با واحد پول کانادا

در کانادا، معمولاً پول را فقط با علامت دلار ($) نشان می دهند که گاهی اوقات به صورت $ یا CAD نوشته می شود تا شما به عنوان یک فرد متقاضی بتوانید آن را از سایر ارزهای مبتنی بر دلار متمایز کنید.

لیست زیر ارزش تقریبی دلار کانادا را در مقایسه با سایر واحد های پول نشان می دهد.

 • 1000 دلار آمریکا = 1291 دلار کانادا
 • 1000 پوند = 1744 دلار کانادا
 • 1000 یورو = 1553 دلار کانادا

گران ترین شهرهای کانادا برای زندگی

هزینه های زندگی در کانادا در هریک از شهرهای کانادا متفاوت است و این عامل به امکانات، نزدیک بودن به مرکز شهر و انتخاب محل سکونت بستگی دارد. متن زیر پنج شهر گران قیمت برای زندگی در کانادا را نشان می دهد.

بیشتر کسانی که به تازگی موفق به مهاجرت به کانادا شده اند، ممکن است قصد تغییر محل زندگی را داشته باشند یا عده ای هم به دنبال بهترین منطقه برای زندگی باشند.

لذا در نظر گرفتن هزینه های زندگی در کانادا در انتخاب محل سکونت نقش بسزایی دارد.

 • ونکوور، بریتیش کلمبیا
 • تورنتو، انتاریو
 • مونترال، کبک
 • کلگری، آلبرتا
 • اتاوا، انتاریو

ارزانترین مکان ها برای زندگی در کانادا

برخلاف بخش قبلی، مکان های ارزان قیمت و مقرون به صرفه برای زندگی در کانادا وجود دارند. به ویژه استان کبک شهرها و مناطق مناسبی برای زندگی دارد که برای آشنایی با آن ها توصیه می کنیم تا نگاهی به این قسمت بیندازید.

 • شربروک، کبک
 • لاوال، کبک
 • ساگنای، کبک
 • لویس، کبک
 • تربون ، کبک
 • لونگوئل، کبک
 • مونتکتون، نیوبرانزویک
 • ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا
 • سنت کاتارینز، انتاریو

هزینه های عمومی زندگی در کانادا چگونه است؟

هزینه عمومی زندگی در کانادا شامل خورد خوراک، مسکن، پوشاک، بهداشت و مسکن می شود. البته این قیمت ها در هر شهر با توجه به ارزانی یا گرانی متفاوت است اما مسکن در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته می تواند ارزان تر در نظر گرفته شود.

چرا که متوسط قیمت خانه در کانادا حدود 9 برابر متوسط دستمزد یک نفر در سال است. البته با درآمدی که فرد دریافت می کند، از عهده مخارج زندگی بر خواهد آمد.

در این بخش قصد داریم به هزینه زندگی در شهرهای بزرگی همچون تورنتو و مونترال بپردازیم.

هزینه عمومی زندگی در تورنتو

شهر تورنتو مرکز استان آنتاریو است که در جنوب این ایالت واقع شده است. این منطقه حدود 6 میلیون انسان را در خود جای داده و امکانات بسیاری را برایشان فراهم می کند.

از آنجایی که همواره اقتصاد در تورنتو رو به رشد است، می توان آن را به عنوان مرکز توسعه و صنعت شناخت.

همچنین هزینه متوسط زندگی در کانادا در شهر تورنتو نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است و همه آن را شهری به نام گران ترین شهر می شناسند.

هزینه زندگی در کانادا برای یک فرد مجرد حدود 1،400 دلار و هزینه خانواده چهار نفره تقریبا 4 برابر یعنی 4 هزار و 900 دلار محاسبه شده است.

هزینه زندگی در کانادا در شهر تورنتو
هزینه عمومی زندگی در تورنتو

هزینه عمومی زندگی در مونترال

بسیاری از مردم مایل به زندگی در مونترال، کبک هستند و بر اساس بودجه خود نسبت به انتخاب محل زندگی تصمیم می گیرند.

افرادی که علاقه مند به زندگی در این شهر می باشند، باید نسبت به یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه اقدام کنند.

چرا که کبک شهری است که اکثر مردم آن به زبان فرانسه مسلط هستند.

بدیهی است که هر فرد به منظور در برگرفتن هزینه مهاجرت به کانادا، شهر مونترال، باید اجاره خانه، هزینه های خورد و خوراک، پوشاک، حمل و نقل و تفریح در سال 2020 را در نظر گیرد.

میانگین اجاره آپارتمان ها در مونترال برای دو اتاق خواب 798 دلار در ماه خواهد بود.

هزینه عمومی زندگی در کانادا در شهر مونترال
هزینه عمومی زندگی در مونترال

هزینه متوسط زندگی در کانادا در شهر مونترال بر اساس سبک زندگی هر فرد در نظر گرفته می شود. شاید بگویید این هزینه ها بسیار زیاد است.

اما در این شهر می توان مکان هایی با قیمت ارزانتر نیز پیدا کرد، پس خیالتان از این بابت راحت باشد.

هزینه مسکن در کانادا

هزینه ماهانه زندگی در کانادا در قابل مقایسه با سایر شهر ها از کشورهای دیگر مانند لندن یا نیویورک متفاوت است.

به عنوان مثال برای اجاره یک آپارتمان مبله کوچک یک خوابه در یک محله گران قیمت، در یکی از شهر های اروپایی یا حتی آمریکا انتظار می رود که ماهیانه حدود 2000 دلار پرداخته شود که این مقدار در واحد پول کانادا، برابر با 2،680 دلار کانادا محاسبه می شود.

بدون شک زندگی در شهر های بزرگی همچون تورنتو، اوتاوا یا مونترال هزینه هایی متفاوت با سایر شهر ها در نزدیک مرکز مشاهده می کنید.

در حالت کلی مهم نیست چقدر درآمد دارید یا کجا زندگی می کنید چرا که با هر مقدار پول، حدود 35 الی 50 درصد از هزینه شما به اجاره خانه یا آپارتمان اختصاص می یابد.هزینه های زندگی در کانادا و مقایسه آن با شهرهای 4 کشوربزرگ 1
برای اجاره یک آپارتمان مبله کوچک یک خوابه در یک محله گران قیمت، در یکی از شهر های اروپایی انتظار می رود که ماهیانه حدود 2000 دلار پرداخته شود که این مقدار در واحد پول کانادا، با 2،680 دلار کانادا برابر است.

قیمت اجاره مسکن در شهر مونترال

تحقیقات بین المللی نشان می دهد که هزینه زندگی در مونترال نسبت به سایر شهرها مناسب تر است.

همچنین این شهر دارای استاندارد های فوق العاده ای برای زندگی است و مردمان آن از بالا بودن کیفیت و مقرون به صرفه بودن رضایت کامل دارند.

برای آگاهی هرچه بیشتر از هزینه های مسکن در کانادا توصیه می کنیم تا فرم ارزیابی مهاجرتی پارسی کانادا را پر کنید.

چه درآمد بالا یا پایین باشد، در نظر گرفتن قیمت های مکان های اجاره ای بسیار مهم است و انتظار می رود که فرد با حداقل 800 دلار بتواند مکانی را برای سکونت اجاره کند.

هزینه اجاره مسکن در شهر تورنتو

متوسط اجاره بهای یک آپارتمان دو خوابه در شهر تورنتو تقریبا بین 1200 تا 1500 دلار می باشد.

که در برخی آپارتمان ها این هزینه شامل هزینه روشنایی و نورپردازی هم می شود. اما در برخی دیگر هزینه مصرف انرژی به صورت جدا محاسبه می گردد.

در ونکور نیز اوضاع اجاره خانه به همین منوال است. اما در مرکز برخی از شهرها از جمله ونکور و مونتریال و … هزینه ی اجاره خانه بیشتر بوده و تقریبا بسته به متراژ خانه در هر متر مکعب ماهانه در نظر گرفته می شود.

هزینه ی تعمیرات، بیمه نامه ی ماشین، بنزین و ایاب و ذهاب بخش اعظمی از در آمد شما را خواهد بلعید. هزینه بیمه نامه ی ماشین در ونکور و تورنتو یکسان است.

هزینه اجاره خانه در کانادا در شهر تورنتو

مبلغ اجاره مسکن در شهر کلگری

متوسط هزینه زندگی و سکونت در شهر کلگری یکی از بخش هاست که به مواردی همچون محل مورد نظر برای اقامت، تعداد افراد خانواده، سبک زندگی و معیارهای دیگر بستگی دارد.

اگر شما قصد مهاجرت به کانادا به تنهایی را دارید و قصد دارید در مرکز شهر زندگی کنید، می‌توانید از سوییت ‌های آپارتمانی استفاده کنید که معمولاً آن ها دارای وسایل اولیه زندگی هستند و فرد قادر خواهد بود تا حداکثر 1000 دلار برای انجام این کار هزینه کند.

هزینه اجاره خانه در کانادا در شهرکلگری

نقش خورد و خوراک در هزینه زندگی در کانادا

خورد و خوراک یکی از مواردی است که در مخارج زندگی در کانادا قرار می گیرد. اکثر کسانی که قصد مهاجرت به این سرزمین فرصت ها را دارند، باید به هزینه های خوراک توجه بسیاری کنند چرا که مقادیر در نظر گرفته شده بر اساس سبک زندگی افراد متفاوت خواهد بود.

هزینه خوراکی ها در کانادا زیاد نیست، اگر فرد بتواند در حراجی های بزرگ شرکت و محصول مورد نیاز را خریداری کند، بسیار در صرف هزینه ها از بقیه جلو خواهد افتاد.

بیرون رفتن برای یک وعده ناهار یا شام در شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور یا مونترال گران تمام می شود، اما اگر شما در شهرهای ارزان تر در جست و جوی مکانی برای صرف غذا باشید، هزینه ها مقرون به صرفه تر خواهد بود.

در یک رستوران ارزان قیمت، هزینه ای در حدود 110 تا 120 دلار کانادا پایتان حساب می شود اما اگر به فست فودی های سر راه یا مغازه های مک دونالد سری بزنید، هزینه ها در حدود 15 تا 20 دلار کانادا خواهد بود.هزینه های زندگی در کانادا و مقایسه آن با شهرهای 4 کشوربزرگ 2
هزینه خورد و خوراک در کانادا زیاد نیست البته اگر زرنگ باشید و در حراجی های بزرگ موارد مورد نیاز را خریداری کنید

متوسط هزینه بهداشت در کانادا

یکی از مهمترین بخش های مهاجرت به کانادا، سیستم بهداشت و درمان رایگان آن است، به این معنی که برای ویزیت پزشکان یا مراجعه به اورژانس هیچ هزینه مستقیمی پرداخت نخواهید کرد.

مانند اکثر کشورهای دارای این نوع سیستم بهداشتی و مراقبتی، بودجه آن توسط سیستم مالیاتی کشور تأمین می شود.

شاید هزینه درمان برای مهاجران بیشتر باشد اما این مقدار قابل ملاحظه نیست چرا که دولت کانادا به بهداشت و درمان توجه ویژه ای می کند.

تمامی موارد ذکر شده در خصوص هزینه های زندگی بود، اما اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید و از مبالغ دریافتی خبری ندارید، توصیه می کنیم تا به صفحه هزینه مهاجرت به کانادا مراجعه کنید.

آشنایی با هزینه زندگی در کانادا در بخش بهداشت

قیمت حمل و نقل در کانادا

کانادایی ها هم مانند همتایان آمریکایی خود به رانندگی علاقه مند هستند اما این روز ها دوچرخه سواری جای ماشین ها را گرفته است این حالت در فصل های سرد سال کاهش می یابد.

انواع حمل و نقل عمومی نظیر قطار، اتوبوس، مترو و هر چیز دیگری زیر نظر سامانه حمل و نقل کانادا می باشد و این سیستم ماهیانه قیمت بلیط و رفت و آمد از طریق اتوبوس، قطار یا مترو را در نظر می گیرد.

هزینه زندگی در شهر های مختلف کانادا
90 / 100

می 16, 2021 7:39 ب.ظ