چگونه یوتیوبر شویم؟5تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت در یوتیوب

چگونه یوتیوبر شویم
چگونه یوتیوبر شویم تجهیزا ت مورد نیاز برای یوتیوبر شدن

یوتیوب (YouTube)، یکی از شبکه‌های اجتماعی ویدیویی بسیار محبوبی است که هر فردی می‌تواند به محتواهای ویدیویی آن دسترسی داشته باشد. یوتیوب به کاربران اجازه می‌دهد محتواهای منحصربه‌فرد خود را در بستر این سایت آپلود کرده و با دیگران به اشتراک بگذارند. برخی از محتواسازهای یوتیوب البته خیلی تخصصی‌تر به این کار روی می‌آورند چون این وب‌سایت می‌تواند به کسب درآمد دلاری یک کاربر نیز کمک کند.

با پیشرفت یوتیوب و محبوبیت روزافزون این شبکه، یوتیوبر شدن دیگر صرفا یک نقش ساده در دنیای وب نیست و در حال حاضر مردم جهان به این نقش، به چشم یک شغل نگاه می‌کنند. با این اوصاف شبکه یوتیوب به هیچ احدی باج نمی‌دهد و این‌گونه نیست که هر فردی بتواند بر اساس معیارهای ذهنی خود به درآمدزایی بسیار خوبی دست پیدا کند! یوتیوب قوانین کپی رایت را خیلی سفت و سخت دنبال کرده و اگر محتوا ساز از قوانین یوتیوب تخطی کند، با مجازات سختی روبه‌رو خواهد شد.

از طرفی دیگر یوتیوب مدت مدیدی است که در کشور ایران بنابه‌دلایل نامعلوم فیلتر شده و یک کاربر ایرانی برای ورود و استفاده از این وب‌سایت باید حتما از نرم‌افزارهای VPN استفاده کند. شما با داشتن یک حساب کاربری در جی‌میل می‌توانید به‌راحتی یک کانال برای خود بسازید اما قبل از این کار – که در عرض چند دقیقه انجام می‌شود – باید چند مسئله را با خود حل کنید؛ مسائلی که شالوده و اساس کار شما را تشکیل می‌دهند.

مطمئن شوید یوتیوبر شدن همان چیزی است که می خواهید

چگونه یوتیوبر شویم؟5تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت در یوتیوب 1
مطمئن شوید یوتیوبر شدن همان چیزی است که می خواهید

چگونه یوتیوبر شویم؟ آیا واقعا می خواهید یوتیوبر شوید؟

یوتیوبرهایی که که هر روز ویدیو های آن ها را تماشا می کنید پس از ماه ها و سال ها تلاش کردن به درآمد رسیدن و سختی زیادی در این مسیر کشیده اند، و حالا به تجربه ای در تولید ویدیو دست پیدا کردند که کاربران زیادی را به تماشای ویدیو های خود می کشانند. 

برای پاسخ به سوال چگونه یوتیوبر شویم؟ تقریبا همه ی یوتیوبرهای معروفی که از این راه به درآمد رسیدن به هیچ عنوان برای کسب درآمد شروع به ساخت ویدیو نکردند؛ تنها دلیل ساخت ویدیو توسط آن ها این بود که از تولید ویدیو لذت می بردند.

واقعیت این است که شما قادر به تولید محتوای خوب نیستید مگر این که تولید کردن محتوا را دوست داشته باشید و به آن عشق بورزید. شروع کردن به ویدیو گذاشتن در یوتیوب، مسئولیت سنگینی را بر دوش شما می گذارد. شما باید همیشه بروز باشید و وقت بسیار زیادی رو برای رشد کانال خود صرف کنید، حتی بعضیمواقع مجبور می شوید دست به کار هایی بزنید که شاید از آن ها لدت نبرید ولی برای راضی نگه داشتن کاربران انجامشان ضروری باشد.

شما برای یوتیوبر شدن ساخته نشده اید اگر

 • به دنبال معروف شدن هستید
 • به دنبال کسب درآمد زیاد هستید
 • مایل نیستید که ساعت کار برای کاری وقت بگذارید در صورتی که پولی بابت آن دریافت نمی کنید.

یوتیوب برای شما مناسب است اگر

 • علاقه مند هستید به دیگران رایگان کمک کنید.
 • عاشق ضبط ویدیو سرگرم کننده هستید.
 • عاشق خلق یک جامعه و آشنایی با افراد جدید هستید 🙂

چرا باید در یوتیوب فعالیت کنم؟

قبل از پرداختن به این سوال که چگونه یوتیوبر شویم؟باید این سوال مهم را از خود بپرسید که اصلا هدف از فعالیت در یوتیوب چه چیزی است. چند هدف مهم برای خود تعیین کنید. برای مثال آیا شما می‌خواهید محتوای گیمینگِ به‌روز را تولید کنید یا محتواهای آموزشی درباره یک تخصص خاص مثل برنامه‌نویسی یا آموزش فتوشاپ؟ یوتیوب هیچ حد و اندازه خاصی برای تولید محتواها در نظر نمی‌گیرد و هر فردی بسته به تخصص و مهارت‌های خود می‌تواند ویدیوهای جذابی و کارآمدی را تولید و منتشر کند. با این اوصاف شما باید پس از تعیین هدف، درباره مهارت‌‌های خودتان نیز فکر کنید.

اگر فردی هستید که در عرصه سخن‌وری مورد تحسین دیگران قرار می‌گیرید، شما می‌توانید به سراغ تولید محتواهایی روی بیاورید که به عنوان یک نریتور یا راوی درباره یک محصول یا یک مفهوم صحبت می‌کنید. قطعا این رویه در راستای توجه به مهارت‌های شما می‌توانید موفقیت بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشد.

یا اگر گیمر هستید و به بازی‌های ویدیویی علاقه‌مند هستید می‌توانید با تولید محتواهای گیمینگ و نقد و بررسی بازی‌های ویدیویی در قالب چند دقیقه، گیمرهای فعال در یوتیوب که تشنه تماشای محتواهای جذاب و متنوع در حوزه بازی‌های رایانه‌ای هستند را به کانال خود جذب کنید. چه چیزی بهتر از تجربه گیم و کسب درآمد دلاری از طریق این سرگرمی؟ در هر صورت شما می‌توانید در هر زمینه‌ای محتواهای ویدیویی خاصی را تولید کنید؛ به شرطی که در وهله اول به مهارت‌های خود واقف باشید.

چگونه یوتیوبر شویم
چگونه یوتیوبر شویم

استعداد و مهارت‌های مورد نیاز برای یوتیوبر شدن

هیچ قانون نوشته‌شده و مکتوبی برای استعدادهای پیش‌نیاز برای یوتیوبر شدن وجود ندارد چون واقعا کسی نمی‌تواند حکم صادر کند که فقط یک عده خاص می‌توانند یوتیوبر شوند. با این اوصاف برخی از استعدادهای مهمی که یک یوتیوبر باید داشته باشد را می‌توان در گزینه‌های زیر دانست:

خلاقیت

برای پاسخ گویی به سوال چگونه یوتیوبر شویم؟ باید بدانیم که یوتیوبرهای موفق همگی انسان‌های خلاقی هستند که به صورت روزمره درباره انواع و اقسام فعالیت‌ها فکر می‌کنند. با این حال منظور از یوتیوبر خلاق، فردی نیست که در طول هفته ۱۰ مدل آیتم ویدیویی تهیه و منتشر کند؛ چراکه مدیریت چنین حجم بالایی از محتواهای متنوع، در بلندمدت کار سختی خواهد بود. خلاقیت یعنی آیتم ویدیوییِ یک یوتیوبر نسبت به آیتم مشابه دیگر محتواسازها، دارای خصیصه‌هایی باشد که آن را از سایر رقبا متمایز می‌کند؛ برای مثال موسیقی منحصربه‌فردی که خودِ یوتیوبر آن را منحصرا برای یک ویدیو خلق کرده است.

آشنا بودن به YouTube SEO

یکی از استعدادهای اکتسابی که یک محتواساز باید کسب کند، در آشنایی با سئوی یوتیوب است. همان‌طور که یک نویسنده یا وبلاگ‌نویس باید برای دیده شدن مطلب خود در موتورهای جست‌وجو مثل گوگل از یک سری قوانین نوشته و نانوشته رعایت کند، یک یوتیوبر نیز باید برای دیده شدن پست ویدیویی‌اش در یوتیوب دست به یک سری اقداماتی بزند. برای مثال در پست‌های ویدیویی باید از هشتگ‌های درست و به‌جا استفاده کند یا تیتر پست ویدیویی باید به گونه‌ای باشد که هم جذاب باشد و هم چیزی باشد که یک کاربر معمولی در یوتیوب آن را تایپ کرده تا به محتوای مد نظرش دسترسی پیدا کند. فکر کنم تا فهمدیم که سوال چگونه یوتیوبر شویم؟ رو

سئو یوتیوب به چه معناست؟

SEO یا همان (Search Engine Optimization) به معنای راحت تر ساختن شناسایی کانتنت شما توسط موتور های جست و جو گر و افرادی که به دنبال ویدیو شما هستند است.

فراموش نکنید یوتیوب یک موتور جست و جو گر برای افرادی است که به دنبال ویدیو می گردند.

الگوریتم یوتیوب تصمیم می گیرد که کدام ویدیوها را به افرادی که از یوتیوب بازدید می کند پیشنهاد کند. الگوریتم یوتیوب می توانند به بهترین دوستتان در یوتیوب و یا دشمن خونی شما 🙂 تبدیل شود.

شما نیاز دارید تا بدانید دقیقا یوتیوب چطور تصمیم می گیرد که کدام ویدیو ها را به دیگران پیشنهاد کند.

شما نیاز دارید تا بدانید:

 • چطور یک تایتل جذاب بنویسید تا افراد جذب شما شوند
 • چطور مردم را تشویق به لایک کردند و کامنت گذاشتن زیر پستتان بکنید
 • چطور از تگ های مناسب استفاده کنید تا الگوریتم را سردرگم نکنید
 • چطور یک Thumbnail درست قرار دهیم تا CTR* ویدیومان افزایش پیدا کند
 • چطور مردم را ترغیب به دیدن بقیه ویدیو هایتان کنید
 • و ….

* CTR یا Click Through Rate در اینجا معنای نرخ کلیک بر روی ویدیو شما است.

یاد بگیرید چه چیزهایی خوب کار می کند و چه چیز هایی نه، در این صورت ویدیو های شما هزاران بازدید می گیرند زمانی که در خواب هستید 🙂

خیلی چیز های دیگر نیز برای یاد گرفتن وجود دارند ولی این آخرین هدف است شما اول باید یاد بگیرید که چظور یک ویدیو خوب ضبط کنید.

تدوین و ویرایش ویدیو

ندوین و ویرایش ویدیو
ویرایشگر ویدیو

شما برای تولید یک ویدیوی حرفه‌ای نیاز دارید تا با یک سری نرم‌افزار، به تدوین و ویرایش ویدیوهای خام خود بپردازید. در غیر این صورت محتوای شما یک محتوای حرفه‌ای نخواهد بود و مخاطبِ ویدیوهای شما نیز اگر نتواند کیفیت پایین ویدیوهایتان را تحمل کند، قطع به یقین ویدیوی شما را تا انتها تماشا نکرده و به دنبال یافتن یک ویدیوی مشابه دیگر خواهد رفت.

بنابراین اگر می‌خواهید حرفه‌ای رفتار کنید یا مثل حرفه‌ای‌ها در یوتیوب فعالیت کنید شما حتما باید به یک نرم‌افزار تدوین و ویرایش ویدیو مثل ادوبی پریمیر در حد متوسطی تسلط داشته باشید. این مورد یکی از مهارت‌های الزامی برای تبدیل شدن به یک یوتیوبر دانسته می‌شود.

فن بیان

داشتن فن بیان را می‌توان یک گزینه اختیاری تلقی کرد؛ چراکه محتواسازهایی نیز در یوتیوب حضور دارند که ویدیوهای جذابی تولید می‌کنند بدون آنکه روی ویدیو صحبت کنند یا جلوی دوربین قرار بگیرند. با این اوصاف اگر می‌خواهید یک پادکست تصویری داشته باشید یا یک سری ویدیوهای آموزشی تولید کنید، قطعا باید با مخاطب خود صحبت کنید.

با انجام تمرین‌ و صد البته مطالعه می‌توانید فن بیان خودتان را به مراتب قوی‌تر از آن چیزی کنید که قبلا بوده‌اید. قطعا اگر با لحن خوب و جذابی با کاربران صحبت کنید و با آنها به اصطلاح گرم بگیرید، پست‌های ویدیویی شما هم بیشتر دیده می‌شود و هم جذابیت بیشتری خواهند داشت. حوب شاید الان در مورد سوال چگونه یوتیوبر شویم؟ بهتر بتونیم پاسخ بدیم.

سخت‌کوشی و تلاش

بسیاری از محتواسازهایی که در یوتیوب فعالیت می‌کنند وقتی پس از چند ماه به آمار و ارقام نه‌چندان خوب پست‌هایشان نگاه می‌کنند از ادامه این مسیر ناامید شده و چه‌بسا رویه محتواسازی را رها می‌کنند. شما باید روحیه‌ای سخت‌کوش داشته باشید و اگر در عرض شش ماه به اهدافی که از لحاظ آماری برای خود تنظیم کرده بودید نرسیدید، به‌جای ناامید شدن و آیه یاس خواندن، تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا نقاط ضعف خود را شناسایی کنید. یکی از دلایلی که یوتیوبرها در مسیر پیش روی خود شکست می‌خورند به همین روحیه و اعتمادبه‌نفس ضعیفشان برمی‌گردد.

تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت در یوتیوب

قطعا برای شروع این مسیر هیجان‌انگیز شما به یک سری نرم‌افزار و سخت‌افزار به عنوان تجهیزات مورد نیاز برای یوتیوبر شدن نیاز دارید. اگر در گوگل درباره شناخت این دسته از تجهیزات جست‌وجو کنید با لیستی بلند بالا روبه‌رو خواهید شد که تهیه تمامی آنها شاید برای‌تان میسر نباشد. در این مقاله به جای خرج انداختن روی دست شما، به معرفی تجهیزاتی می‌پردازیم که با حداقل امکانات ممکن بتوانید به یک یوتیوبر تبدیل شوید.

1 یک گوشی هوشمند دوربین‌دار یا وب‌کم

در زمانی که این مقاله نوشته می‌شود پیدا کردن یک وب‌کم بسیار خوب با جنس مرغوب، هزینه سرسام‌آوری برای شما در بر خواهد داشت. برای همین اگر توان مالی خرید یک وبکم خوب که بتواند ویدیوهایی با حداقل کیفیت ۷۲۰ پیکسل را ضبط کند ندارید، همان گوشی هوشمندی که در دستتان است فعلا برای شروع گزینه مناسبی خواهد بود؛ البته اگر واقعا نیاز دارید که خودتان جلوی دوربین حضور داشته باشید! در غیر این صورت این پیش‌نیاز، از لیست تجهیزاتتان خط می‌خورد.

2 میکروفون

چگونه یوتیوبر شویم؟5تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت در یوتیوب 2
میکروفون

اگر می‌خواهید با گویندگی و نریت به سمت تولید محتواهای ویدیویی قدم بردارید، قطعا تهیه یک میکروفون خوب می‌تواند شما را نسبت به دیگر محتواسازهای معمولی در یوتیوب متمایز کند. میکروفون‌های قدرتمندی در بازار وجود دارد که گران‌قیمت هستند اما اگر توان خرید میکروفون‌های حرفه‌ای را ندارید، می‌تواند با تهیه هدست‌های گیمینگ که میکروفون‌های بهتری دارند برای شروع فعالیت‌های خود در یوتیوب استفاده کنید.

3 پرده سبز

پرده سبز برای کروماکی (Chromakey) به درد می‌خورد. کروماکی یعنی شما در پس‌زمینه کاراکتر خودتان جلوی دوربین، تصویری از یک صحنه را قرار دهید تا کاربر با نمای بهتری روبه‌رو شود تا این‌که صرفا با دیوار سفید اتاقتان آشنا شود. داشتن پرده سبز از ملزومات این لیست نیست اما برای یک کار حرفه‌ای می‌تواند یکی از گزینه‌های روی میز شما برای تهیه تجهیزات باشد.

4 روشنایی

چگونه یوتیوبر شویم؟5تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت در یوتیوب 3
چگونه یوتیوبر شویم؟

روشنایی به قدری مهم هست که می تواند کیفیت یک دوربین 3000 دلاری را مانند یک 50 دلاری کند و کیفیت دوربین گوشی را اندازه یک دوربین 3000 دلاری 🙂  حتما بیشترین تمرکز خود را بر روی بهینه کردن روشنایی بگذارید. می توانید تهیه یک کیت روشنایی خیال خود را از این بابت راحت کنید.

5 نرم‌افزارهای ویرایشگر ویدیویی و صوتی

قطعا برای ویرایش محتوای ویدیویی خود به چند نرم‌افزار برای تدوین جلوه‌های بصری و صوتی نیاز دارید. البته می‌توان بدون استفاده از نرم‌افزارهای زیر نیز محتواهایی در بستر یوتیوب منتشر کرد اما اگر قرار باشد یک یوتیوبر حرفه‌ای باشید، بهتر است مهارت‌های خود را با نرم‌افزارهای زیر بهتر کرده و به جای انتشار فیلم‌های ویدیویی خام در یوتیوب، یک ویدیوی ویرایش‌شده جذاب قرار دهید. در ادامه با چند نرم‌افزار محبوب و پرکاربرد آشنا خواهید شد:

نرم‌افزار ادوبی پریمیر پرو (Adobe Premiere Pro)

ادوبی پریمیر یکی از ملزوماتی است که هر محتواساز ویدیویی باید به آن آشنا باشد. شما با استفاده از ادوبی پریمیر می‌توانید هر بلایی که می‌خواهید سر ویدیوهایتان در بیاورید! از تغییر و دیستورت قاب‌های ویدیویی گرفته تا افزودن افکت‌های تصویری و صوتی و حتی ایجاد موشن‌های مختلف، هر نوع کاری که فکرش را بکنید می‌توانید با ادوب پریمیر انجام دهید. البته منوهای پیچیده‌ این نرم‌افزار باعث شده تا هر فردی نتواند به صورت خودجوش با تمام جوانب این نرم‌افزار آشنا شود.

در هر صورت شما به صورت خودآموز با تماشای ویدیوهای مختلف یا رفتن به کلاس‌های آموزشی می‌توانید به نرم‌افزار ادوبی پریمیر مسلط شوید. اگر درباره تدوین صوتی نیز دوره‌هایی را سپری کنید می‌توانید با میکس صدا، محتواهای ویدیویی خود را از لحاظ صوتی تدوین کنید. به طور خلاصه شما با تسلط کامل به این نرم‌افزار علنا از هر نرم‌افزار متفرقه ویرایشگر دیگر بی‌نیاز خواهید شد!

نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ (Adobe Photoshop)

فتوشاپ، نرم‌افزاری نام‌آشناست که به درد ویرایش تصاویر می‌خورد. اگر شما فکر می‌کنید که در طراحی و دیزاین صفحات استعداد خاصی ندارید، برای ساخت یک ویدیوی جذاب و منحصربه‌فرد در یوتیوب نیاز دارید تا در حد ابتدایی با فتوشاپ آشنا شوید؛ چراکه برای ساخت تامب‌نیل یا تصاویری که به نوعی کاور شاخص ویدیوهایتان در صفحه اصلی یوتیوب هستند، شما به نرم‌افزار ویرایشگر تصویر مثل فتوشاپ نیاز دارید.

اگر سخت‌افزار خوبی برای طراحی تصاویر برای پی‌سی خود ندارید، روی موبایل‌های هوشمند نرم‌افزارهای رایگان متعددی مثل PicsArt در گوگل پلی و اپ استور وجود دارند که به شدت سودمند واقع می‌شوند. البته نرم‌افزار پیکس‌آرت به قدرتمندی فتوشاپ نیست اما برای ابتدای کار شما در کانال یوتیوب، یک نرم‌افزار به شدت کاربردی است که می‌توانید راحت‌تر از فتوشاپ با آن ارتباط برقرار کنید.

چه مدت یکبار ویدیو منتشر کنیم؟

در جواب این سوال باید گفت حتما حداقل 1 ویدیو در هفته منتشر کنید، هر چه بیشتر ویدیو آپلود کنید شانس شما برای دیده شدن بیشتر خواهد شد. ( توصیه ما به شما این است که کیفیت را بالاتر از کمیت قرار دهید).
جلوتر که روید در ساخت و انتشار ویدیو حرفه ای تر خواهید شد و سریع تر می توانید یک ویدیو با کیفیت بسازید. خوب حالا بهتر فهمدیم سوال چگونه یوتیوبر شویم؟ رو چجور باید پاسخ داد.

از برترین های حوزه خود در ایران و جهان کپی کنید

بله، درست خواندید؛ کپی کنید! شما از آنجایی که ایده‌هایتان هنوز عملی نشده، باید از برترین‌های حوزه خود کپی کنید تا راه و چاه تولید و انتشار ویدیو و همچنین سئوی درست را با تقلید یاد بگیرید؛ چراکه همان برترین‌ها نیز در ابتدای مسیر خود احتمالا یا به آزمون و خطا کردن روی آورده‌اند یا سراغ کپی کردن از دیگران رفته‌اند. شما بالاخره پس از این‌که کانال‌تان از آب و گل درآمد، آن زمان می‌توانید محتواهای منحصربه‌فرد خود را تولید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

یکی از اشتباهاتی که یوتیوبرها در ابتدا با آن دست و پنجه نرم‌ می‌کنند در این موضوع است که به شدت آرمانی فکر می‌کنند. آنها این تصور را در ذهن خود دارند که با ساخت محتوایی که تا به امروز هیچ فردی در دنیا به ذهنش نرسیده، یک شبه ره صد ساله را بروند. این موضوع نه تنها انرژی زیادی از محتواساز می‌گیرد بلکه احتمال شکست نیز در این مسیر وجود دارد. از کجا معلوم کاربران از این آیتم استقبال نکنند؟ پس بهتر است برای مدت زمان و انرژی‌ای که صرف ساخت محتوا در یوتیوب می‌کنید، احترام قائل شوید.

در این مبحث حرف و صحبت زیاد است اما بهتر است لوگوی مخصوص به کسب‌وکار خود را داشته باشید. اگر هدف بالا آوردن کانال خود در یوتیوب در مقوله پرسونال برندینگ تعریف می‌شود، باز هم تهیه یک لوگوی منحصربه‌فرد به شدت برای شما اهمیت پیدا می‌کند. البته در این مقوله و برای ساخت لوگو تلاش کنید به جای کپی کپی، به سمت یک طراحی نوین و خاص تمایل نشان دهید؛ چراکه این لوگو قرار است در بلندمدت، معرف حضور شما در فضای مجازی باشد و دیگران با آن لوگو، شما را بشناسند.

در آخر

اول از همه مطمئن شوید واقعا می خواهید یک یوتیوبر شوید و نمی خواهید تنها وقتتان را هدر دهید.
این کار را برای کسب درآمد و یا معروف شدن نمی کنید و تنها برای لذت بردن است. ( نظر مترجم: به نظر من زمانی که علاقه و اشتیاق تو یک کاری باشه درآمد و محبوبیت رو هم با خودش میاره پس فعلا روی کیفیت کار کنید 🙂 و بیشتر بررسی کنید که چگونه یوتیوبر شویم؟ )

موضوع خودتان را مشخص کنید و حتما برای ساخت ویدیو حول آن موضوع برنامه ریزی کنید.

به مردم برای رسیدن به اهداف و حل مشکلاتشان کمک کنید در این صورت باعث جذب توجه افراد جدید به خود می شوید و آن ها را تبدیل به طرفدارن خود می کنید .

با لوازم درست اقدام به ضبط ویدیو کنید، فراموش نکنید دوربین مهم ترین وسیله نیست! میکروفون و نورپردازی باعث ایجاد تفاوت می شود!

در اول کار خرج زیادی برای خرید لوازم حرفه ای روی دست خود نگذارید.

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

چگونه یوتیوبر شویم؟5تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت در یوتیوب 4
چگونه یوتیوبر شویم؟

دومین سوال پس از ” چگونه یوتیوبر شویم؟ ” این است که ” چگونه از یوتیوب کسب در آمد کنیم؟ ” یوتیوب شما حداقل باید 1000 سابسکرایبر و افراد 4000 دقیقه از ویدیو های شما را داشته باشند تا بتولنید امکان کسب درآمد از یوتیوب را فعال کنید. 

خیال شما را راحت کنم، شما در ایران به طور مستقیم نمی توانید از یوتیوب درآمد زایی کنید. برای این که بتوانید از یوتیوب درآمد داشته باشید باید آدرس و اطلاعات بانکی خود را به گوگل معرفی کنید که به دلیل تحریم ها، گوگل آدرس از ایران و بانک های ایرانی را قبول نمی کند!

پس چطور درآمد کسب شده را برداریم؟

برای این کار شما باید کسی را خارج از ایران پیدا کنید و به عنوان شریک از ایشان استفاده نمایید. هر بار که درآمد کسب می کنید به حساب پارتنر شما واریز می شود و شما می توانید از او بخواهید درآمد را به شما بدهد.

امید خود را از دست ندهید، و همین حالا فعالیتتان را آغاز کنید

اگر مدت زمانی تقریبا شش ماهه به صورت مستمر فعالیت کرده‌اید اما به نتایج دلخواهتان نرسیده‌اید، امیدتان را اصلا و ابدا نباید از دست دهید. به این فکر کنید که دیگران و یوتیوبرهای موفق ایرانی و خارجی نیز از همان بدو ورودشان به این عرصه موفق نبوده‌اند. شاید از لحاظ مالی دیگر محتواسازها می‌توانند تجهیزات بهتر و قوی‌تری را تهیه کنند اما یادتان باشد که یک محتوای خوب می‌تواند حتی با ساده‌ترین ابزار نیز تولید شود. بر همین اساس به جای این‌که دغدغه‌تان در درجه اول داشتن یک سخت‌افزار خوب باشد، به ارتقای مهارت‌هایتان در نرم‌افزارهایی مثل ادوبی پریمیر فکر کنید.

اگر تعداد بازدیدهای ویدیوهایتان کم است، در دنیای وب به سراغ مطالعه مقاله‌هایی با ماهیت استراتژی‌های محتوایی برای بهبود سئوی کانال‌های یوتیوب روی بیاورید. حتما این موضوع می‌تواند به موازات تلاش مستمرتان در این شبکه، به وایرال شدن پست‌هایتان کمک کند. در هر صورت ناامید شدن، کار به شدت آسانی است و ما توصیه می‌کنیم به همین راحتی به سمت این کار آسان تمایل نشان ندهید. جنگنده باشید و با این روحیه برای هدف خود تلاش کنید! چگونه یوتیوبر شویم؟

94 / 100

می 28, 2021 9:53 ب.ظ